image

Solucan Gübresi Projesi

SOLUCAN GÜBRESİ PROJESİ

Solucan gübresinin faydaları saymakla bitmez diye başlamak istiyoruz. En önemli bilinmesi gereken “üretimin” tamamen doğal olmasıdır. Solucan gübresinin 50 yıl önce Amerikalı ziraatçıların yeşil atık kontrolü çalışmaları esnasında elde edilen çok verimli doğal bir gübre olduğu tespit edilmiştir.

Solucan Gübresi Nasıl Oluşturulur?
Solucan gübresi çürümeye yüz tutmuş her türlü organik atığın (yağlı, ekşili ve acı içeren atıklar hariç) solucanlar tarafından devşirilmesiyle oluşur. Oluşan solucan dışkısı/gübresi toprağın ihtiyacı olan birçok temel mineralleri içerir. İyi bakteriler ve minerallerle dolu olan bu muazzam doğal toprak kokulu gübre, en doğal haliyle bitkilerin ihtiyacı olan temel gıdaların, toprak içinde bozulmadan alınma özelliğine sahip. Böylelikle daha sağlıklı bir şekilde doğal yetişen sebzeler bizim sağlıklı yiyeceklere ulaşmamızı sağlar.


2022 yılı Katı Solucan Gübresi Fiyatları
5 kg Koop's Katı Solucan Gübresi (1 torba): 55 TL
20 kg Koop's Katı Solucan Gübresi (1 Çuval): 140 TL

Diğer ebatlar ve toptan alımlar için Kızık Obası Tarım Hayvancılık Turizm A.Ş ile irtibata geçebilirsiniz. Bize iletişim formumuz ya da Whatsapp hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Güvenilir kaynaklardan temin ettiğimiz organik sıvı solucan gübresini de tarladaki ürünün kalitesini ve verimini daha da artırmak amacıyla faydalanmanız adına sizlere sunuyoruz.

2022 yılı Sıvı Solucan Gübresi Fiyatları
1 Litre  Koop's Sıvı Solucan Gübresi: 60 TL
5 Litre  Koop's Sıvı Solucan Gübresi: 200 TL
20 Litre Koop's Sıvı Solucan Gübresi: 600 TL

 

Katı ve Sıvı Solucan Gübresinin Kullanım Alanı
Katı solucan gübresi, genelde, fide veya fidan oluşumunda direk toprağa ekim/dikim esnasında kullanılır. Organik sebze üretimimizde kullandığımız bu gübreyi sizlerin kullanımınıza da sunuyoruz.

Solucan gübresi kokusuz olması, sebze, meyve ve bitkilerinizi çoşturup verim artışı sağlaması hem de doğal ve organik olması açısından tercih önceliği olan bir üründür. Özellikle hayvan gübresinin yaydığı kokular (yanmış/yıllanmış dahi olsa) yerleşim noktalarında pek hoş karşılanmıyor, özellikle de evde çiçek saksılarında. Bu çeşit gübreler parazitlerin ve birçok hastalıkların kırsal bölgeden şehir merkezlerine taşınmasına sebep olabiliyor.

Solucan gübresinin ev içeresinde oluşturulan çiçeklikler için en ideal bitki besini olarak da adlandırmak isteriz. Saksılar hazırlanırken organik malzemesi bol olan toprak ya da “turf” solucan gübresi ile karıştırılarak hazırlanabilir ya da sadece yeni bitkinin köküne 1-2 avuç solucan gübresi koyup üstünü toprak ile kapatılabilir. Satışa sunduğumuz gübrenin en küçük torbası (4 kg) 4-5 saksının ihtiyacını rahatlıkla sağlayacak miktardadır.

Ürünler sızdırmaz, ağızları dikilmiş torbalar/çuvallar içerisinde satışa sunulur.

Özel olarak imal edilen sıvı solucan gübresi ise damlama sistemi ile kök gübresi veya püskürtülerek yaprak gübresi olarak düzenli aralıklarda bitkinin gelişimi için verilir. Organik yapıya sahip olmasından dolayı aşırı dozda dahi verilse bitkiye hiçbir zaman zararı olmaz.

Sıvı Solucan Gübresi hakkında detaylı bilgiye Sıvı Solucan Gübresi sayfasından ulaşabilirsiniz. Sıvı Solucan Gübresi sayfasını incelemek için tıklayınız.


Whatsapp Destek

Müşteri Temsilcisi

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?